Bezbolesna metoda usuwania nadmiernego owłosienia

Wiele kobiet ma problemy z nadmiernym owłosieniem w różnych miejscach swojego ciała, dlatego też stosuje przykładowo plastry które służą do depilacji, można skorzystać także z depilatora elektrycznego.

Należy jednak pamiętać iż tego rodzaju sposoby działają na zasadzie wyrywania włosów wraz z cebulkami, Jest to metoda bardzo bolesna, nie zawsze też odpowiednio skuteczna. Dlatego też coraz popularniejsza jest depilacja laserowa, wykorzystanie światła które oddziałuje na cebulkę naszego włosa jest obecnie najskuteczniejszą metodą jeżeli chodzi o pozbywanie się nadmiernego owłosienia.

Bezbolesna metoda usuwania nadmiernego owłosienia

Jak działa proces usuwania włosów za pomocą światła?

Oczywiście powinniśmy pamiętać iż zabiegi depilacji laserowej nie są jednorazowe, jest to spowodowane faktem iż włosy nie wyrastają jednocześnie, część z nich znajduje się w fazie wzrostu, i to właśnie te włosy reagują na działanie lasera. Włoski w innym stadium rozwoju mogą zawierać zbyt małą ilość melaniny, która nie pozwoli na odpowiednie zareagowanie na laser. Dlatego też zabieg depilacji laserowej jest powtarzamy co miesiąc przez około pół roku. Kolejne wizyty mogą być rzadsze, wszystko będzie oczywiście zależało od efektów jakiej osiągniemy w pierwszych fazach usuwania włosów metodą laserową.

Mimo iż urządzenia do depilacji laserowej są obecnie coraz bardziej nowoczesne, to jednak powinniśmy zwrócić uwagę iż po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona, dlatego też powinniśmy uważać na środki jakie będziemy stosowali po depilacji. Przez kilka kolejnych dni należy unikać gorących kąpieli, sauny, nie należy także stosować złuszczaczy czy też peelingów. Dodatkowo skóra nie powinna być wystawiona na działanie promieni słonecznych, dlatego też przez kilka tygodni po depilacji laserowej nie powinniśmy się opalać czy też chodzić na solarium.

Zabiegi usuwania włosów za pomocą światła przeprowadzane są najczęściej w salonach kosmetycznych, dlatego też powinniśmy znaleźć odpowiedni salon w okolicy, jeżeli mieszkamy w Warszawie warto wejść na stronę https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-warszawa-mokotow/ znajdziemy tam dane kontaktowe do salonu kosmetycznego, który wykonuje zabiegi depilacji laserowej, możemy wówczas umówić się na dogodny dla nas termin. Możemy także uzyskać porady na temat dbania o naszą skórę przed zabiegiem depilacji, w tym przypadku warto zwrócić uwagę iż nie powinno się depilować czy golić nóg na dwa tygodnie przed zabiegiem.