Czy warto zamiast konsoli Xbox One X zakupić Xbox Series X?

Razem z konsolą Xbox Series X jest dostarczana nowa wersja kontrolera bezprzewodowego Xbox.

Wygląda on podobnie jak inne, ale ma nowy przycisk „udostępnij” i projekt pada kierunkowego, który bardziej przypomina ten na kontrolerze Elite 2 pro. Ogólnie rzecz biorąc kontrolery do konsoli Xbox są jednymi z najlepszych, jakie kiedykolwiek stworzono. Wszystkie gry i akcesoria Xbox One są kompatybilne z Xbox Series X. Wiele akcesoriów Xbox Series X, w tym nowy kontroler bezprzewodowy, jest również wstecznie kompatybilnych z konsolą Xbox One. Xbox zobowiązuje się do wydawania gier na wszystkie konsole Xbox, od wersji One, przez co najmniej kilka lat. Jako bonus, niektóre gry zostaną natychmiast zaktualizowane po zainstalowaniu na konsoli Series X. Może to oznaczać ulepszoną grafikę i lepsze czasy ładowania. Pomyśl o tym podobnie jak o Xbox One X w porównaniu do One S, wiele aktualnych gier ma ulepszoną grafikę, gdy gra się na One X, i tak samo wygląda to z konsolą Xbox Series X.

Gry na konsoli Xbox Series X to idealna domowa rozrywka

Obie konsole mają napęd Blu-ray 4K i obsługują Dolby Vision i Dolby Atmos. Wszystkie inne aplikacje do przesyłania strumieniowego i usługi rozrywkowe będą podobne w obu. Jedną rzeczą, która może mieć znaczenie dla użytkowników, jest to, że Xbox One X ma wyjście HDMI 2.0, podczas gdy Xbox Series X będzie wyposażony w odpowiednik HDMI 2.1. Oznacza to, że One X nie może przekroczyć 4K HDR 60 klatek na sekundę pod względem wyjścia wideo, podczas gdy seria X jest zdolna do 8K 120 klatek na sekundę. Może to być ważne, jeśli w przyszłości planujesz kupić telewizor 8K również z myślą o graniu na konsoli. Ostatecznie najważniejszą decyzją jest to, czy chcesz zainwestować nieco gotówki w przyszłość gier, czy też chcesz zadowolić się tym, co najlepsze, co ma do zaoferowania ostatnie pokolenie konsoli. Xbox Series X to niezwykle potężna, ekscytująca nowa konsola, a czas ładowania gry jest nieporównywalnie lepszy z poprzednimi modelami. Dodatkowo świetna jakość grafiki, rozdzielczość i ilość klatek na sekundę jest naprawdę imponująca.

Czy warto zamiast konsoli Xbox One X zakupić Xbox Series X?

Na jakie gry dla Xbox Series X warto zwrócić uwagę w 2021 roku

Niektóre gry Xbox Series X, które pojawią się w nadchodzącym roku będą również częścią miesięcznego abonamentu Xbox Game Pass, który pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Usługa subskrypcji Xbox Game Pass działa na Series X tak samo, jak na Xbox One. Niektóre z nich będą również częścią programu Xbox Smart Delivery, co oznacza, że jeśli kupisz je na Xbox One, otrzymasz je na Series X lub Series S za darmo. Bright Memory: Infinite będzie rozszerzoną, ulepszoną wersją strzelanki pierwszoosobowej Bright Memory, dostępnej obecnie na platformie Steam na PC. To strzelanka z niedalekiej przyszłości, z elementami walki wręcz oraz ostrą strzelaniną, która prawdopodobnie świetnie wykorzysta możliwości śledzenia promieni w konsoli serii X. Ekskluzywna dla konsoli Xbox gra The Ascent to RPG akcji osadzone w cyberpunkowym futurystycznym świecie, czyli coś, co wydaje się być modne w tym roku, zwłaszcza że długo oczekiwany Cyberpunk 2077 miał już swoją premierę. Second Extinction to sieciowa strzelanka kooperacyjna dla trzech graczy, w której ludzkość musi przetrwać w krainie rządzonej przez zmutowane dinozaury. Outriders to zupełnie nowa odsłona, która może okazać się wczesnym hitem na platformie. Jest to trzecioosobowa strzelanka sieciowa w stylu Destiny, ale o znacznie mroczniejszym tonie i z pewnością zadowoli nawet wybrednych graczy. Jeśli wolisz spektakularne bitwy w galaktyce, na pewno spodoba ci się Chorus wyróżniająca się wszechstronną i wciągającą fabułą.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup nowej konsoli xbox series x gry, w które lubisz grać, nie tylko będą się szybciej ładowały, ale również ich grafika i dźwięk będą zdecydowanie lepszej jakości. Konsola prezentuje doskonałą obsługę w grach z ray tracingiem, pełnymi rozdzielczościami, nawet z włączoną rozdzielczością 4K i 60 klatkami na sekundę.