Rzeczy o astmie, o których mogłeś nigdy nie wiedzieć

Jedno na czworo dzieci w Stanach Zjednoczonych cierpi na przewlekłą chorobę układu oddechowego znaną jako astma.

Chociaż znane są substancje wywołujące atak astmy, przyczyna astmy pozostaje tajemnicą. Ta choroba powoduje obrzęk dróg oddechowych i blokowanie zdolności oddychania, co prowadzi do zaburzeń oddechowych.Jeśli cierpisz na astmę, ważne jest, aby utrzymywać dom i miejsce pracy w czystości. Kurz i zarazki mogą pogorszyć objawy astmy i odciąć dopływ tlenu do płuc. Ponieważ kurz gromadzi się dość szybko, zaleca się odkurzanie mebli i urządzeń przynajmniej raz w tygodniu.Leki mogą być przyjmowane regularnie w celu kontrolowania stanu zapalnego w drogach oddechowych. Jednymi z takich leków są kortykosteroidy wziewne, takie jak modyfikatory kromolynowe i leukotrienowe. Skonsultuj się z lekarzem, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Być może będziesz musiał wypróbować kilka z nich.Używaj odpowiednich leków, aby kontrolować astmę. Czy zauważyłeś, że możesz zapobiec atakowi astmy tylko przy użyciu inhalatora częściej niż dwa razy w tygodniu? Czy musisz uzupełniać receptę kilka razy w roku? Może to być znak, aby udać się do lekarza i poprosić o inny lek, aby lepiej kontrolować objawy.Jeśli zauważysz, że używasz inhalatorów awaryjnych częściej niż dwa razy w tygodniu, możesz rozważyć zmianę leków na astmę. Niektóre leki działają lepiej lub gorzej u różnych osób, więc nie powinieneś ograniczać się do pierwszego, którego spróbujesz. Jeśli czujesz, że objawy nie ustępują, poproś lekarza o wypróbowanie innego leku.Najlepiej używać w domu bezzapachowych produktów z osobą cierpiącą na astmę. Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach wzrasta wraz z ciągłym stosowaniem wszelkich substancji zapachowych, od odświeżaczy powietrza po kadzidełka, a wszystko to może wywołać ataki astmy. Rzeczy o astmie, o których mogłeś nigdy nie wiedzieć

Świeżo pomalowane ściany i zupełnie nowy dywan mogą również wydzielać zapachy, które powodują podrażnienie dróg oddechowych.

Postaraj się, aby powietrze w pomieszczeniu było jak najbardziej świeże i wolne od alergenów.Regularnie używaj przepływomierza szczytowego. Przepływomierz szczytowy mierzy, ile powietrza mogą wydalić twoje płuca. Jeśli będziesz śledzić szczytowy przepływ, możesz zauważyć zmiany w wydajności przepływu powietrza, zanim zaczniesz zauważać objawy ataku, i podjąć działania zapobiegawcze, aby go powstrzymać.Nie pozwól, aby ataki astmy zatrzymały Cię na wysypisku! Każda przewlekła choroba może Cię męczyć i prowadzić do depresji. Depresja z kolei prowadzi do pominiętych leków, pominiętych wizyt i ogólnego braku przyjemności w życiu. Jeśli zamiast tego zachowujesz pozytywne nastawienie, lepiej kontrolujesz astmę.Aby zmniejszyć objawy astmy, należy unikać wychodzenia na zewnątrz w wilgotnych porach roku. Powinieneś także starać się pozostać w środku, gdy zmieniają się pory roku. Ilość pyłków w powietrzu wzrasta wraz ze zmianą pory roku. Pyłek jest jednym z głównych czynników wywołujących ataki astmy i inne objawy astmy.Jeśli masz do czynienia z astmą, zachowaj szczególną ostrożność podczas wykonywania ćwiczeń. Szybsze i głębsze oddychanie spowodowane większością ćwiczeń może być trudne dla osoby cierpiącej na astmę. Zawsze powinieneś ułatwiać sobie przejście do nowego programu ćwiczeń, uważnie obserwując swój oddech i obserwując objawy astmy.Dzieci są głównymi osobami cierpiącymi na astmę, która jest poważną chorobą. Dym papierosowy, roztocza, sierść zwierząt i nadmierny wysiłek fizyczny to bodźce, które często wywołują atak astmy. Astmy nie można zapobiec, ale można ją leczyć za pomocą leków, unikając wyzwalaczy i zachowań, które mogą wywołać atak.