Surowy i prosty styl industrialny

Kiedy urządzamy dom o dużej powierzchni, coraz częstszym wyborem jest styl industrialny, jest to styl surowy, który może okazać się bardzo dobrym pomysłem ze względu przykładowo na funkcjonalność.

W tym przypadku możemy wykorzystać duże metalowe półki, posiadające masywne deski. Oczywiście wiele z nich będziemy mogli pozyskać przykładowo ze starych magazynów, z pewnością jest to ciekawy pomysł dla osób, które lubią majsterkować, potrafią odnowić tego rodzaju meble. Dużą zaletą jest możliwość dostosowania wymiarów do naszych potrzeb.

Surowy i prosty styl industrialny

Pomysł na mieszkanie w stylu industrialnym

Z pewnością w stylu industrialnym dużą rolę odgrywa kolor biały i szary, kolory kojarzące nam się ze stalą. W przypadku kiedy chcemy wyremontować starą halę, przystosować ją na cele mieszkalne, wówczas wiele osób pozostawia część ściany w stanie surowym, może być to ściana betonowa czy też ceglana, która będzie nadawała ciekawego charakteru naszym wnętrzom. W tym przypadku możemy zastosować także bardzo interesujące płyty gresowe, które imitują beton, kamień, jeżeli poszukujemy nieszablonowych rozwiązań z pewnością będzie to strzał w dziesiątkę.

Oczywiście styl industrialny to prostokąty, duże przestrzenie, prostota formy. Z pewnością mogą być to meble, które będą bardzo funkcjonalne, dodatkowo będą pozwalały na pewne modyfikacje jeżeli chodzi o rozbudowę, zmiany wysokości czy też szerokości. Z pewnością osoby, które nie lubią zbytniego przeładowania w mieszkaniu, jeżeli chodzi o kolorystykę czy też styl, z pewnością mogą wybrać tego rodzaju formy minimalistyczne urządzenia swojego wnętrza. Oczywiście możemy dobrać bardzo wiele ciekawych dodatków, będzie to metalowy włącznik światła czy też gniazdka elektryczne również wykonane z metalu, co może bardzo ciekawie dodawać wrażenia surowości.

W salonie oczywiście będziemy chcieli ustawić stół, czy też stolik, mogą być to stoliki okrągłe czy też kwadratowe, prostokątne. Mogą posiadać nóżki wykorzystujące przykładowo elementy półek metalowych. Ciekawym pomysłem może być skręcenie ich na śruby zamiast przykładowo spawania. Z pewnością funkcjonalność, łatwość doboru wielkości to zalety stołów w stylu industrialnym, będę to także stoliki bardzo wytrzymałe, możemy także w tym stylu wykorzystać szklane, wytrzymałe blaty.