Import owoców do Wielkiej Brytanii – podstawowe informacje

Obecnie po wystąpieniu krajów Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej, doszło do zmiany wielu przepisów obejmujących współpracę z podmiotami ze Zjednoczonego Królestwa.

Między innymi warto pamiętać o tym, że zmianie uległy zasady i przepisy związane z importem owoców do Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o import takich produktów żywnościowych z krajów Unii Europejskiej to od 1 stycznia 2022 roku obowiązują istotne zasady, których trzeba koniecznie przestrzegać. Warto uzyskać więcej informacji na ten temat.

Import owoców do Wielkiej Brytanii – podstawowe informacje

Istotne zasady i przepisy, którymi warto się zainteresować

Jeśli chodzi o import owoców z Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii to od 1 stycznia 2022 roku obowiązują pełne zgłoszenia przywozowe, a także pokrycie wszelkich niezbędnych opłat celnych w momencie przywozu. Dodatkowo nie jest możliwe opóźnienie składania deklaracji celnych na zasadach etapowej kontroli celnej, które obowiązywały jeszcze w 2021 roku. Innymi słowy złożenia deklaracji i uiszczenia opłaty odpowiednich taryf trzeba dokonać w momencie importu.

Oczywiście nie należy zapominać o wstępnych powiadomieniach, świadectwach sanitarnych oraz wielu innych dokumentach, które stały się obowiązkowe od stycznia, a także od lipca 2022 roku. Można więc śmiało stwierdzić, że procedura importu stała się o wiele bardziej złożona oraz obarczona licznymi formalnościami. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców zajmujących się takimi działaniami poszukuje fachowego wsparcia ze strony profesjonalnych firm i agencji celnych.

Sporo cennych informacji na temat importu owoców z krajów Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://daumanlogistics.pl/jak-importowac-owoce/, a także w wielu innych serwisach. Dobrą wiadomością jest fakt, że na krajowym rynku działa sporo profesjonalnych agencji, które udzielają wsparcia zgodnie ze zmienionymi, aktualnie obowiązującymi przepisami. Dzięki nim nie trzeba martwić się kwestią importu i eksportu poza UE ani formalnościami związanymi z takimi procedurami.