Cenne wskazówki dotyczące zakupu pierwszego domu

Kupno nieruchomości to ogromna decyzja i najczęściej jedno z najpoważniejszych zobowiązań finansowych, jakie można zaciągnąć.

Aby wydobyć najlepsze oferty z rynku nieruchomości i kupić nieruchomość, która Cię zadowoli bez żalu, powinieneś podjąć kroki, aby nauczyć się procesu zakupu nieruchomości. Ten artykuł zawiera kilka pomocnych wskazówek.Upewnij się, że wiesz, kogo reprezentuje Twój agent nieruchomości przy zakupie nieruchomości. Reprezentowanie przez pośrednika obu stron przy zakupie nieruchomości jest w wielu przypadkach legalne. Oznacza to, że musisz dokładnie wiedzieć, kto ma do czynienia z kim, aby wiedzieć, czyje interesy są chronione w tej transakcji.Kupno domu z pięknym widokiem może mieć również wady. Zwykle kosztuje znacznie więcej niż reszta domów w okolicy. Jego wartość odsprzedaży może również ucierpieć, ponieważ potencjalni nabywcy mogą nie docenić widoku tak bardzo, jak pierwotny nabywca. Istnieje również duża szansa, że ​​z biegiem lat powstaną nowe konstrukcje, które znacząco zmienią pierwotną panoramę. Podstawową zasadą jest płacenie za widok jak najmniejszej kwoty.Informacje o tym, za ile sprzedano inne domy, są dostępne przez pośrednika w handlu nieruchomościami i należy je wziąć pod uwagę przy ustalaniu kwoty do zaoferowania sprzedawcy. Powinieneś także wziąć pod uwagę pieniądze, które będziesz musiał wydać na wszelkie naprawy lub modyfikacje domu. Uwzględnij te liczby, gdy zastanawiasz się, ile możesz wygodnie wydać na konkretny dom.Nie pomijaj niezależnej inspekcji przed zakupem domu. Wszyscy chcemy myśleć, że każdy zaangażowany w ten proces będzie całkowicie uczciwy, ale nie chcesz ryzykować na tym swojej przyszłości. Cenne wskazówki dotyczące zakupu pierwszego domu

Dom może wyglądać pięknie z zewnątrz, ale bez oględzin nie wiadomo, co może się pojawić zaraz po podpisaniu się linią przerywaną.Nie daj się zaskoczyć ukrytymi opłatami.

Zapytaj swojego pośrednika z góry o oszacowanie, jakie będą koszty zamknięcia. Pozycje takie jak prowizje, opłaty adwokackie i opłaty za stowarzyszenie właścicieli domów powinny być ujawnione z góry. Przejrzyj ugodę i wszystkie warunki, zanim będziesz gotowy do zamknięcia.Aby pomóc Ci kupić lub sprzedać nieruchomość, musisz znaleźć agenta, który specjalizuje się w Twojej okolicy lub tych, których jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości. Jedź po okolicy i zobacz, czyja nazwa znajduje się na większości znaków. Następnie poproś ich o skierowania do innych, którym pomogli.Ważną wskazówką do zapamiętania w przypadku nieruchomości jest to, że w okresie spowolnienia rynkowego może to być najlepszy czas na rozważenie zakupu domu projektowego, a nawet wakacyjnego. Jest to ważne, ponieważ jeśli jest w zasięgu ręki, prawdopodobnie pożałujesz, że nie kupiłeś jej, gdy zobaczysz, ile ta nieruchomość jest warta, gdy rynek zacznie się poprawiać. Zaryzykuj i wiedz, że jesteś w dobrej pozycji, aby dokonać tak dużej inwestycji.Weterani sił zbrojnych powinni rozważyć skorzystanie z pożyczki VA przy zakupie kolejnego domu. Pożyczki VA nie oferują opcji zaliczki, a wszystkie koszty zamknięcia mogą zostać pokryte przez sprzedającego. W przypadku pożyczki VA istnieją również ograniczone punkty, a inny weteran może przejąć twoją pożyczkę, gdy nadejdzie czas sprzedaży.Nieruchomość, którą zdecydujesz się kupić, będzie z Tobą przez długi czas. Oczywiście, przed zakupem będziesz chciał dowiedzieć się wszystkiego, co możesz o nieruchomości. W ten sam sposób powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby wcześniej zapoznać się z doświadczeniem kupowania nieruchomości.