Czy warto zainstalować lampę na owady?

Z pewnością wiele osób uwielbia lato i ciepłą pogodę, ale jednym z największych minusów ciepłych miesięcy jest to, że wraz z cieplejszą temperaturą pojawiają się również muchy, komary, osy, szerszenie i inne niepożądane owady.

Z pewnością niektóre owady są denerwujące, kiedy wlecą do domu czy biura, ale co ważniejsze, mogą być bardzo niehigieniczne i potencjalnie rozprzestrzeniać choroby oraz stanowić zagrożenie dla osób z alergiami.

Czy warto zainstalować lampę na owady?

Jak działają lampy owadobójcze

Na szczęście istnieje kilka naprawdę skutecznych sposobów radzenia sobie z dokuczliwymi owadami i są one znacznie bardziej efektywne niż ściganie ich ze zwiniętą gazetą czy z packą na muchy. Jedną z takich metod nie wymagającą wysiłku jest lampa owadobójcza. Chociaż możemy być bardziej przyzwyczajeni do widoku elektrycznych lamp owadobójczych w sklepach, kawiarniach i restauracjach, stają się one coraz bardziej popularne również w domach i biurach. Zwłaszcza kiedy pogoda staje się cieplejsza, a muchy i komary stają się coraz większym problemem również w pomieszczeniach, taka lampa może szybko usunąć dokuczliwe owady.

Lampy owadobójcze są świetną opcją, ponieważ skutecznie likwidują owady w pomieszczeniach, nie rozpylają żadnych chemikaliów w powietrzu, minimalizując ryzyko zanieczyszczenia żywności, mogą być również używane bez problemów przez całą dobę. Dodatkowo lampy owadobójcze są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych.

Lampy owadobójcze wykorzystują światło UV do przyciągania latających owadów, a następnie zabijania ich. Światło UV jest niewidoczne dla ludzkiego oka, ale jest bardzo atrakcyjne dla much, os czy komarów. Światło przyciąga je i giną przez przyklejenie do kleju lub zabicie elektryczną siatką, jaką posiadają lampy owadobójcze. Tradycyjnie światło UV było generowane przez żarówkę UV w lampie, jednak na rynku pojawiła się nowa generacja elektrycznych lamp na owady, które wykorzystują diody LED UV jako alternatywne źródło promieniowania UV. Oba rodzaje lamp są niezwykle skuteczne w zabijaniu much, komarów, ciem, meszek, moli i innych owadów latających, ale nieco różnią się one od siebie.