Czy siatki na balkon przeciw ptakom są trwałe

Większość rodzajów nylonowych siatek przeciw ptakom, które są używane do ochrony budynków, balkonów i plonów, jest wykonana z polietylenu lub polipropylenu, który został ustabilizowany przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych światłem ultrafioletowym.

Najbardziej popularnym rodzajem siatki stosowanej do zabezpieczania przed ptakami jest polietylenowa siatka ze sznurkiem stabilizowana UV. Siatka trudnopalna jest również powszechnie dostępna, a również wiele firm oferuje obecnie w standardzie siatki zabezpieczające przed ptakami ognioodporne.

Czy siatki na balkon przeciw ptakom są trwałe

Skuteczna i trwała siatka przeciw wróblom

Nowsze modele polietylenowej siatki stosowanej do celów ochrony przed ptakami, zaprojektowano jako bezwęzłową, wieloniciową siatkę z oczkami o różnych rozmiarach, która jest zarówno lżejsza, jak i mocniejsza niż węzłowa wersja. Produkt ma zazwyczaj temperaturę topnienia, która jest prawie o połowę wyższa niż wiązana siatka przeciwko ptakom. Czynniki te sprawiają, że siatka bezwęzłowa jest tańsza w transporcie, łatwiejsza w montażu i eliminuje potrzebę naciągania siatki do wymaganego kształtu, jak to jest w przypadku wiązanej siatki polietylenowej. Siatka bezwęzłowa jest często polecana do większych zastosowań, szczególnie do zastosowań poziomych.

Standardowa siatka przeciw wróblom i innym ptakom ma wysoką wytrzymałość na rozerwanie wynoszące około 22 kilogramów oraz odporność na wysokie i niskie temperatury. Większość wysokiej jakości siatek na ptaki jest wstępnie rozciągana pod naprężeniem, a następnie utwardzana termicznie. Utrwalanie na gorąco polega na rozciąganiu siatki, a następnie wypuszczaniu nad nią pary przez dłuższy czas. Ten proces rozciąga sznurek i napina wszystkie węzły do momentu, w którym zachowają swój kształt przez cały okres użytkowania produktu, który może wynosić nawet 10 lat lub dłużej w zależności od producenta.

Nylonowe siatki na ptaki i siatki na gołębie są dostępne w różnych kolorach, w tym czarnym, szarym, beżowym i przezroczystym. Oferowana jest szeroka gama kolorów, aby siatka łatwo wtapiała się w kolorystykę danego budynku i nie rzucała się w oczy. Produkt jest ledwo widoczny z zaledwie kilku metrów, jeśli siatka przeciw wróblom została zainstalowana i konserwowana zgodnie z zaleceniami producenta.