Ten artykuł może pomóc ci żyć z diagnozą zapalenia stawów

Powolne niszczenie chrząstki, która znajduje się w stawach ciała, powoduje zapalenie stawów.

Kości mogą się zgrzytać, gdy chrząstka zniknie, co powoduje stan zapalny, obrzęk i ból. Na szczęście ten artykuł zawiera kilka wskazówek i porad, które pomogą Ci radzić sobie z bólem i stanem zapalnym związanym z zapaleniem stawów.Pamiętaj, aby poruszać się przez cały dzień. Pozostawanie w tej samej pozycji przez dłuższy czas obciąża stawy bardziej niż zmiana pozycji. Pamiętaj, aby robić regularne przerwy, aby stać i rozciągać się, i upewnij się, że Twoje środowisko pracy jest tak skonfigurowane, aby chronić Twoje stawy.Spróbuj wziąć ciepłe kąpiele z solami do kąpieli przed snem, jeśli masz zapalenie stawów. Pomaga to organizmowi w odprężeniu i łagodzi bóle związane z zapaleniem stawów. Pomaga to zasnąć i pozostać w tym stanie przez dłuższy czas.Jeśli zauważysz, że Twoje zapalenie stawów pogarsza się i nie możesz zrozumieć, dlaczego, chcesz powiedzieć lekarzom o niektórych lekach, które przyjmujesz. Wierz lub nie, ale jednym z efektów ubocznych wielu popularnych leków są nawroty zapalenia stawów, a jeśli tak jest w Twoim przypadku, Twój lekarz może być zmuszony do zmiany leków.Jeśli cierpisz na artretyzm, skup się na relaksującej muzyce. Bolesne stany zapalne i podrażnienia mogą być trudne do zwalczenia, ale muzyka może rozluźnić organizm, łagodząc objawy. Jest to również świetny sposób na sen, jeśli ból jest na tyle silny, że nie pozwala na to w inny sposób.Przed rozpoczęciem kuracji witaminowej skonsultuj się z lekarzem. Czym jest trening EMS?

Istnieje wiele sprzecznych badań związanych z różnymi witaminami, więc chcesz się upewnić, że przyjmujesz te, które będą dla Ciebie najbardziej korzystne.

Twój lekarz będzie w stanie powiedzieć Ci, które witaminy są najlepsze dla Twojego organizmu, a także jak często je przyjmować.Wypróbuj gorący wosk dla ulgi. Poduszki rozgrzewające mogą przynosić dużą ulgę podczas stosowania, ale nie dotykają całkowicie każdego bolącego miejsca. Ciepły wosk otula całą dłoń lub stopę, dając całkowitą ulgę bolesnym obszarom. Upewnij się, że wosk nie jest zbyt gorący i nie używaj go zbyt często, ponieważ możesz spowodować więcej podrażnień niż naprawisz.Noś filtr przeciwsłoneczny i chroń się przed promieniami UV. Zapalenie stawów zwiększa ryzyko rozwoju pewnych zaburzeń spowodowanych ekspozycją na słońce, a także innych chorób autoimmunologicznych. Poświęcenie dodatkowego czasu na założenie kremu przeciwsłonecznego i monitorowanie czasu spędzanego na zewnątrz w bezpośredniej ekspozycji pomoże zapobiec dalszym chorobom, które mogą się pojawić.Zacznij używać innych części ciała do wykonywania pracy podczas podnoszenia przedmiotów. Możesz użyć ramienia, aby uzyskać coś, co znajduje się nieco wyżej. Włączenie innych obszarów ciała zmniejszy obciążenie, które obciążasz najbardziej obciążone stawy i mięśnie.Naucz się dobrej postawy. Im lepsza postawa, tym mniej obciążasz stawów. Zapytaj swojego lekarza o wskazówki dotyczące uzyskania najlepszej możliwej postawy i pracuj nad nią codziennie. Kiedy już wyrobisz dobrą postawę, będziesz odczuwał mniejszy ból pleców i kolan, a także stóp i szyi.Przed wdrożeniem leczenia ciepłem lub zimnem na stawy, upewnij się, że został oczyszczony przez lekarza. Połączenie okładów z lodu i poduszek grzewczych może naprawdę pomóc złagodzić ból stawów. Pomocne może być naprzemienne stosowanie tych dwóch zabiegów; jednak nie powinieneś używać tej metody zbyt często.Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o swój stan artretyczny. Pamiętaj o przeczytanych radach i podejmij niezbędne kroki, aby złagodzić ból.