Gresowe płytki podłogowe do stylowej łazienki

Projektując wnętrza naszego domu często poszukujemy wyjątkowego stylu, kolorystyki, która może wyróżnić naszą łazienkę, kuchnię czy też inne pomieszczenia.

Z pewnością bardzo eleganckim rozwiązaniem w przypadku łazienki będą płytki imitujące marmur czy też granit. Często wybierane są płytki w kolorach jasnych, które dają lepszy efekt przestrzenny, rozjaśniają pomieszczenie. Możemy jednak wybrać kolory ciemniejsze, przykładowo ciemnozielony czy ciemnoniebieski, które sprawią, iż nasze pomieszczenie stanie się wyjątkowe, a zarazem eleganckie.

Gresowe płytki podłogowe do stylowej łazienki

Ciemne płytki imitujące marmur

Płytki marmuropodobne mogą być bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, które zastosujemy nie tylko w łazience czy kuchni, ale także w salonie czy też w korytarzu. Często wykorzystywane są także w przypadku aranżacji biur, firmach, w różnego rodzaju instytucjach. W przypadku kiedy chcemy ułożyć płytki tego rodzaju w przedpokoju, w poczekalni, warto zwrócić uwagę na ich właściwości, zwłaszcza jeżeli chodzi o ścieralność. Klasa ścieralności określa się skrót PEI, możemy znaleźć płytkim w klasie od 1 do 5, przy czym płytki PEI 4 oraz 5 dobrze sprawdzą się w miejscach często eksploatowanych. W przypadku jeżeli chcemy zastosować je w łazience, możemy wybrać klasy ścieralności 2 lub 3, dodatkowo należy zwrócić także uwagę na odporność, jeżeli chodzi o zarysowanie.

Na podłogach obecnie najpopularniejszy jest gres, może być to gres szkliwiony, polerowany, który będzie posiadał odpowiednią impregnację. Dostępne są różnego rodzaju wzory, kolorystyka jest bardzo szeroka, możemy zatem wybrać płytki, które będą odpowiednie dla naszej aranżacji. Dodatkowo płytki imitujące marmur bardzo dobrze dopełniają się wraz z wykończeniem za pomocą listew metalowych, różnego rodzaju dodatków szklanych, luster. Marmur jest materiałem ponadczasowym, który znajdziemy w bardziej ekskluzywnych pomieszczeniach. Obecnie ceny płytek gresowych marmuropodobnych są dość atrakcyjne, dlatego możemy zastosować je również w naszej łazience czy też kuchni.

Osoby, które poszukują ciemnych płytek do łazienki, mogą wybrać w serię Egen Port Gold, są to płytki z gresu matowego, płytki rektyfikowane, gatunek pierwszy. Dostępne są na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/PORT-Italy/7712, możemy wybrać rozmiar 120 x 120 cm oraz 60 x 120 cm. Płytka Egen Port bardzo dobrze wyglądają na podłodze, jest to płytka bardzo odporna, o klasie ścieralności PEI V, zatem bardzo dobrze sprawdzi się w korytarzach. Jest to płytka mrozoodporna, co sprawia, iż możemy ją układać także na tarasie czy też na balkonie.