Czy opłaca się uprawiać odmianę konopi automatycznie kwitnącą?

Jeżeli myślisz o wyhodowaniu własnej rośliny konopi indyjskich lub je uprawiałeś, z pewnością znasz długi okres wegetacji marihuany.

Po wykiełkowaniu nasion wiosną, roślina rośnie i rozwija się przez wiele tygodni, aż zacznie kwitnąć. Samo kwitnienie trwa w zależności od odmiany około dwóch miesięcy, dopiero wtedy uprawa jest gotowa do zbioru. Uprawa roślin konopi może trwać wiele miesięcy. Odmiany automatycznie kwitnące zmieniają to wszystko, ponieważ nie są zależne od ubywającego światła dziennego, aby zainicjować kwitnienie, i mogą być gotowe w ciągu zaledwie 60 dni.

Czy opłaca się uprawiać odmianę konopi automatycznie kwitnącą?

Czym są nasiona autoflowering?

Niezależnie od tego, czy jest to osobny gatunek, podgatunek, czy po prostu odrębna populacja, automatycznie kwitnące rośliny konopi, czyli Cannabis ruderalis lub po prostu ruderalis, zachowują się inaczej niż konopie gatunku sativa i indica. Podczas gdy wszystkie inne odmiany marihuany są wrażliwe na światło, co oznacza, że kwitnienie rozpoczyna się wraz ze zmianą ilości słońca, gdy zbliża się jesień, konopie z nasion autoflowering zaczynają formować pąki po określonym czasie, niezależnie od ilości światła słonecznego.

Rośliny konopi z nasion automatycznych są dość niskie, mają grube łodygi i szybko przechodzą od sadzonki do kwitnienia, ponieważ ich celem jest rozmnażanie przed nadejściem chłodów. Kwitnienie jest wywoływane upływającym czasem, a nie słabnącym światłem słonecznym, stąd określenie automatycznie kwitnące, jest to również odpowiednia odmiana do hodowli wewnętrznej. Oczywiście nasiona autoflowering są szczególnie atrakcyjne dla hodowców, którzy chcą zmaksymalizować ilość zbiorów w krótkim czasie.

Odmiany marihuany uzyskiwane poprzez nasiona autoflowering są nadal nieco mniejsze niż gatunki wrażliwe na światło, co czyni je doskonałym wyborem, jeśli uprawiasz rośliny w niewielkim pomieszczeniu, chcesz pominąć skomplikowane trejaże lub interesują cię bardziej zwarte i niskie rośliny. Dodatkowo te odmiany są szybkie i przejdą od nasion do zbiorów w ciągu 60 do 90 dni. Więc jeśli chcesz wypróbować odmianę konopi bez poświęcania na to całej wiosny, lata i jesieni, wypróbuj automatycznie kwitnące nasiona.