Czy dostawa wody do biura i domu to dobre rozwiązanie?

Baniak z wodą do biura, woda butelkowana z dostawą do domu – to rozwiązania, które często postrzegane są jako ekologiczne. Warto jednak pamiętać, że na rynku dostępne są bardziej przyjazne środowisku sposoby zapewniania wody pitnej.

Ekologiczny styl życia powoli staje się naszą codziennością. Za sprawą unijnych regulacji ograniczyliśmy zużycie plastikowych toreb, często z własnej inicjatywy podejmujemy się segregowania śmieci a nieraz – przesiadamy z samochodu na rower lub do komunikacji miejskiej. Wiele działań proekologicznych dotyczy także wody, którą staramy się oszczędzać. Pozostaje jednak nie mniej ważna kwestia wody pitnej – ta w dużej mierze rozlewana jest do jednorazowych butelek plastikowych, które rozkładają się przez setki lat i zalegają w morzach, oceanach, glebie i, w postaci mikrocząsteczek, znajdują się w powietrzu.

Dystrybutor wody do firmy, baniaki z wodą do domu – czy są eko?

Dostawa wody butelkowanej do biura lub domu kojarzy się z mniejszym zużyciem plastiku niż kupowanie wody w butelkach 1,5-litrowych. Faktycznie, galony z wodą mają pojemność kilkunastu litrów i bywają używane kilkukrotnie. To sprawia, że generowanych odpadów z plastiku jest mniej niż w przypadku kupowania wody butelkowanej i w zgrzewkach. Wciąż jednak pozostaje problem szkodliwości plastiku dla środowiska naturalnego.

Woda z dowozem może być z powodzeniem zastąpiona… wodą filtrowaną. Dzięki filtrom do wody możemy z dnia na dzień pozbyć się plastiku ze swojego domu lub firmy. Szukasz skutecznego i niezawodnego filtra przepływowego? Więcej informacji znajdziesz na https://dafi.pl/blog/.

Filtry do wody – ekologicznie i wygodnie

Filtry przepływowe umożliwiają filtrowanie wody w punkcie poboru wody, przez co wodę filtrowaną mamy bezpośrednio w kranie. Co więcej, system Flow Comfort pozwala (za sprawą jednej baterii) na korzystanie z wody filtrowanej, a także wodociągowej. Dzięki temu wydłużamy żywotność filtra używając go tylko do czerpania wody do picia, mycia naczyń czy owoców i warzyw.

Kolejnym wartym rozważenia rozwiązaniem są popularne i powszechnie stosowane dzbanki filtrujące. Możemy wybrać dzbanek o pojemności np. 2 lub 4 litrów – w zależności od potrzeb. Ponadto, dostępne są one w bogatej kolorystyce dzięki czemu można dopasować je do wystroju kuchni.

Na tle wody filtrowanej woda butelkowana z dostawą do domu zdaje się nie być wyborem ekologicznym. Wybierając filtr przepływowy uwalniasz się od plastikowych butelek jednorazowego użytku i możesz cieszyć się smaczną wodą… prosto z kranu!