Z ilością czasu, jaką przeciętny człowiek spędza w swoim samochodzie, na pewno dozna kilku wypadków w swoim życiu lub nagłych awarii.
W niektórych z tych przypadków, jeśli brałeś udział w wypadku samochodowym, jest bardzo prawdopodobne, że twój pojazd zostanie odholowany i nie będziesz miał zbyt wiele do powiedzenia na temat tego, kto zabierze twój samochód i dokąd się udaje. Często policjant lub inna służba ratunkowa wyśle pomoc drogową na miejsce wypadku. Ale w niektórych przypadkach, gdy zdarzy się awaria, problem z silnikiem lub wypadek, holowanie samochodu może być nieco mniej stresującym doświadczeniem, po uprzednim zapoznaniu się z lokalnymi usługami holowniczymi.
Po wypadku warto zadzwonić po pomoc drogową 24h we Wrocławiu
Jest kilka rzeczy, które należy rozważyć przed skontaktowaniem się z całodobową firmą holowniczą po wypadku lub jeśli wystąpi problem z samochodem na drodze. Niezależnie od tego, czy twój samochód był holowany prywatnie, czy publicznie, nadal będziesz odpowiedzialny za opłaty za holowanie i przechowywanie auta. Opłaty za przechowywanie zaczną się kumulować każdego dnia, więc zapewnienie, że otrzymasz samochód tak szybko, jak to możliwe, z pewnością zaoszczędzi ci dużo pieniędzy. Warto odwieźć samochód do zaufanego warsztatu, jeśli nie da się go naprawić na miejscu.
Zanim przyjedzie laweta, zrób kilka zdjęć swojego samochodu po wypadku. Ma to na celu udokumentowanie dokładnych uszkodzeń, które nastąpiły w wyniku wypadku i będzie odzwierciedlać, czy coś stanie się z samochodem podczas holowania, z powodu niewyjaśnionych lub nieoczekiwanych uszkodzeń, które mogą wystąpić. Chociaż zależy to od sytuacji i umowy, jest bardzo możliwe, że twoja polisa ubezpieczeniowa może pokryć holowanie pojazdu w razie wypadku lub awarii pojazdu. W tym scenariuszu twoja firma ubezpieczeniowa może nawet mieć konkretną lokalną firmę świadczącą całodobową pomoc drogową, z której będzie często korzystać lub zasugerować, że może ją do ciebie wysłać.
Z pewnością pomoc drogowa 24h Wrocław nie tylko szybko dotrze do kierowcy, ale również może również odholować pojazd na lawecie do warsztatu, jeśli nie uda się usunąć usterki na miejscu. Najczęstsze przyczyny awarii samochodu na drodze to rozładowany akumulator, przebita opona, przegrzanie układu chłodzenia i silnika oraz problemy z elektroniką.
Inne ciekawe artykuły:
Zobacz też
-
Pokrowce na fotele samochodowe a ochrona przed zabrudzeniami
-
Serwis pojazdów dostawczych w DBK: Dlaczego jest to klucz do sukcesu Twojej firmy
-
Wynajem Aut z Zabudową Kontenerową: Na Czym Polega i Dlaczego Warto?
-
Czego brakuje twojej ładowarce do samochodu elektrycznego?
-
Potrzebujesz regeneracji sprężarki turbo?